slider-1 slider-4
Приготування святкового столу
Стіл має бути такий великий, щоб усі домашні могли сидіти, і ще одне місце залишилось вільне (так велить традиція). Варто запросити когось, хто самотній. Стіл накривають білою скатеркою, під нею розстеляють сіно – на пам’ять народження Ісуса Христа в яслах на сіні. Посередині столу ставлять одну свічку. З одного боку від свічки кладуть Святе Письмо, відкрите на 2 главі Євангелія від Луки, а з другого боку ставлять тарілку з облатками. У кімнаті може бути красиво прикрашена ялинка. Хто має вертеп, хай поставить його біля ялинки на видному місці.
 
Святий вечір
Вечерю треба розпочинати в такий час, щоб всі рідні були вдома і пізніше могли встигнути на ПАСТИРКУ.
Розпочинаємо без світла, співаючи адвентову пісню, наприклад «Ось Господь Бог прийде». Батько родини запалює свічку, кажучи: 
Світло Христове!
Всі відповідають: Богу подяка!
Всі моляться: Ангел Господній 
Хтось з учасників читає: 
Слова Євангелія від Луки:
«І сталося тими днями, що вийшов указ кесаря Августа переписати всю землю. Цей перепис уперше відбувся, як Сирією правив Кириній. І йшли всі записатися, кожний до свого міста. Пішов і Йосиф з Галілеї, з міста Назарета, до Юдеї, до міста Давидового, що зветься Вифлеємом, – бо був він з дому та з роду Давидового, – записатися з Марією, зарученою з ним жінкою, яка була вагітна. І сталося ж так, що коли вони були там, сповнилися дні, щоб Їй народити. І Вона народила свого Первістка – Сина, сповила Його й поклала в яслах, оскільки в постоялому дворі не було для них місця».
 
 
Після читання Євангелія батько каже:
 
Христос сьогодні пригадує нам свій прихід на землю. Бог став людиною, щоб нас примирити з Отцем на небі та всіх людей поєднати у своїй любові. Перш ніж візьмемо облатку і поділимося між собою і з тими, кого ми запросили, огорнемо молитвою всіх тих, кого прагнемо в цей день пригадати і з ким прагнемо бути.
 
Вступ до молитви читає мати. Особисті прохання читають усі члени родини, а всі інші відповідають:
Вислухай нас, Господи.
 
Мати каже:
Боже наш, Отче, в цю урочисту годину прославляємо Тебе і дякуємо за ніч, у яку Ти послав нам Сина Ісуса Христа, Господа нашого і Спасителя. Просимо, Тебе, Боже: обдаруй нашу родину даром любові, злагоди і миру.
Усі: Вислухай нас, Господи.
Члени родини:
Молімось за Святішого Отця Н., щоб Дитя Ісус обдарувало його благодатями, потрібними для керування Церквою.
Усі: Вислухай нас, Господи.
Молімось за єпископів, священиків, ченців і черниць, які працюють на наших землях. Обдаруй їх щедрим благословенням.
Усі: Вислухай нас, Господи.
Обдаруй спокоєм цієї ночі наших рідних, близьких, сусідів.
Усі: Вислухай нас, Господи.
Всіх забутих, самотніх, бідних, голодних та хворих на цім світі потіш та зміцни Доброю Новиною цієї Святої ночі. 
Усі: Вислухай нас, Господи.
Наших померлих обдаруй щастям і світлом Твоєї слави.
Усі: Вислухай нас, Господи.
 
Тепер усі читають молитву «Отче наш», тримаючись за руки.
Батько родини каже: 
Господи, наш Боже, Ти дозволив, щоб ця Свята ніч сповнилась сяйвом істинної святості Єдинородного Сина Твого. Дозволь, щоб ми сяяли ясним світлом Твого Сина у нашому щоденному житті. Через Христа, Господа нашого. Амінь.
 
 
Батько родини бере тарілку з облатками і каже:
 
Найціннішим даром Бога для людей є Ісус Христос. Ми даром Його одержуємо, і тому хочемо давати Його кожному. Цей хліб-облатка є символом того Хліба, який дає вічне життя.
 
Батько подає на тарілці облатки всім, починаючи зі старших. Кожний бере собі облатку (або частину). На початку батько вітає всіх і ділиться облаткою з мамою та іншими членами родини. Потім облаткою діляться всі. 
 
Після ділення облаткою за столом можна прочитати поздоровлення, надіслані близькими для родини.
 
Під час вечері не можна вмикати телевізор, а також на столі не може бути алкогольних напоїв.
 
Під кінець вечері співають колядки. Тоді ж можна обмінятися подарунками.
 
Молитва перед їдою: Благослови + Господи Боже нас і ці дари, які з Твоєї доброти споживатимемо. Через Христа, Господа нашого. Амінь.
Молитва після їди: Дякуємо Тобі, Господи Боже, за ці дари, які з Твоєї доброти ми споживали. Через Христа, Господа нашого. Амінь.
 
Подала Ірина Рудь