slider-1 slider-4

«Пошукаємо її та трохи розважимось»

Ця фраза з життя, з дитинства Папи Франциска, коли він бачив як діти хотіли знущатись з психічнохворої людини. Папа закликає нас залишатись співчутливими до іншої, слабшої особи, якщо ми справжні християни, то слухаємо голос Бога, а не диявола, який співчуття не має (8 січня 2018 р., у каплиці Дому святої Марти).

читати текст на radiovaticana

Зустріч Папи з дипломатами. Та звернення щодо України.

У понеділок 8 січня 2018 року, відбулася зустріч Папи Франциска з дипломатичним корпусом, акредитованим при Святому Престолі, на якій він покликався на енцикліку «Мир на землі» святого Йоана XXІІІ про стосунки між державою та людьми.

Під час промови до дипломатів Папа згадав Україну, щоб не забували, що в цій країні продовжується війна, яка в минулому році забрала людські життя.

читати текст на radiovaticana

читати текст на radiovaticana

Папа з відеозверненням до мешканців Чилі та Перу

9 січня 2018 року, Папа Франциск, звернувся у відеопосланні до мешканців Чилі та Перу, з нагоди Апостольської подорожі, яка відбудеться з 15 по 22 січня цього року.

У своєму звернені Папа наголосив, що він та Церква з цим народом, що поділяємо смуток і радість, що взаємно молимося та триваємо в Божому Милосерді.

читати текст на radiovaticana

«Влада як Божий дар»

9 січня цього року під час Святої Меси в Домі Святої Марти, Папа Франциск на прикладі Христа роздумував над фрагментом Євангелія від Марка, в якому йдеться про владу дану служителям Церкви. Їм завжди загрожує небезпека залишитися фарисеями, коли немає близькості ні з Богом, ні з людьми, тому прикладом має бути священник Елі: завжди є час наблизитись та відновити авторитет справжнього служителя Бога.

читати текст на radiovaticana

«Нехай же літургія стане для кожного з нас справжньою школою молитви!»

Cаме цього побажав Намісник Петра, під час загальної аудієнції, у середу 10 січня цього року, яка відбулась у залі ПавлаVI у Ватикані.

читати текст на radiovaticana

«Просіть, і дасться вам» (Мт 7,7)

12 січня цього року, під час ранкової Святої Меси, у ватиканській резиденції «Дім Святої Марти», Папа Франциск проголосив проповідь про молитву, яка наповнена вірою та відвагою. До прикладу Святий Отець вказує на паралітика (Мк 1,40), другий приклад св. Моніки, матері св. Августина. Християнська молитва зароджується з віри і йде вперед із мужністю.

читати текст на radiovaticana

«Справжня зустріч із Христом» є джерелом спасіння

Сумніватися та боятися не є гріхом. Гріхом є відкинути зустріч з іншими, відмінними, бо це якраз і є нагода зустріти Господа. Страх сумніву прийняти чужинця з іншою культурою притаманний нам, ми також боїмося бути в іншій культурі, бути незрозумілим. Тому тільки справжня зустріч з Ісусом через молитву допоможе взаємно зустріти одне одного без остраху, з любов’ю.

читати текст на radiovaticana

«Бог Отець дав нам усе це у своєму Сині Ісусі»

– промовив Святіший Отець до паломників та туристів, які перебували на площі Святого Петра у Ватикані 14 січня 2018 року перед молитвою «Ангел Господній». «Чого шукаєте?» (Йн 1,38), – людині притаманно шукати правди, Бога, любові впродовж всього свого життя, і коли насправді зустрінемо Христа, тоді стануть плідними наші ініціативи, плани. Прикладом і свідком стає Йоан Хреститель, який вказує на Ісуса Спасителя.

читати текст на radiovaticana

Подорож Папи Франциска до Латинської Америки

15 січня цього року, Папа Франциск о 08:55 римського часу, відлетів до Чилі, де буде перебувати до 18 січня 2018 р., звідки відлетить до Перу. Це 22-а Апостольська подорож Папи Франциска.

читати текст на radiovaticana

 

Опрацювала Зеновія Щербініна за матеріалами radiovaticana