slider-1 slider-4

ЛІТУРГІЯ НА КОЖЕН ДЕНЬ

Середа, 24 січня ( 2 Сам 7, 4-17; Пс 89 (88); Мк 4, 1-20 )

В Євангеліє згадується про Ісуса, який навчав людей притчею «Про сіяча»

І знову почав Ісус навчати біля моря. І зібралося до Нього багато людей, так що Він сам, увійшовши в човен, перебував на морі, а весь натовп був край моря, на землі. І Він навчав їх багато притчами, і казав їм у своєму навчанні: «Слухайте! Ось вийшов сіяч сіяти. І коли сіяв, одне зерно впало край дороги, і налетіли птахи та визбирали його. А друге впало на камянистий грунт, де не було достатньо землі, й відразу зійшло, бо земля була неглибока. А як сонце піднялося, - зівяло і, не маючи коріння, засохло. А інше впало між терня; тож виросло терня і заглушило його, і воно не дало плоду. Ще інше впало на добру землю, зійшло, дало паросток та росло; і принесло врожай: одне – в тридцять, одне – в шістдесят, а одне – в сто разів». І сказав: «Хто має вуха, щоб слухати, нехай слухає!»

Почути Слово БОЖЕ, прийняти його серцем і принести плід – це рецепт праведного життя. Чи не занадто він складний? – запитують себе маловірні. Та Святий Франциск Сальський, покровитель сьогоднішнього дня, у своїй праці «Філотея. Вступ до благочестивого життя» пише: «Може тобі здається, що гора християнської досконалості занадто висока. О Боже, - ти говориш собі – як я зможу зійти на неї? Відваги! Маленькі бджоли спершу не вміють літати по квітах і пагорбах, і змушені харчуватися медом, який постачають дорослі комахи. Але згодом у них виростають крила і вони можуть самостійно облетіти всю околицю й зібрати мед». Так само і ми, за допомогою добрих намірів і постанов, поступово наберемося сил, і з часом, у нас також «виростуть крила».

Спробуйте й подивіться. який добрий Господь; Блаженний, хто до Нього прибігає. (Пс 34, 9). Нехай Божий Дух завжди творить чудову погоду на вашому квітковому полі!

СВ. ФРАНЦИСКА САЛЬСЬКОГО, ЄПИСКОПА, ОТЦЯ ЦЕРКВИ ( Обов’язковий спомин)

Св. Франциск Сальський народився 21 серпня 1567 року. Навчався у Парижі та Падуї. Успішно здобув освіту юриста. Та після короткої кар’єри, він прийняв священицький сан і вів апостольську діяльність серед кальвіністів. Покликання проголошувати Слово Боже завжди жило у його серці. Саме так св. Франциск навернув до християнства близько 70 тис. осіб. У 1602 році він став єпископом Женеви й невтомно працював над утвердженням віри. Разом зі святою Францискою Фремьо де Шанталь він заснував орден Сестер Візиток. Відзначався безмежною духовною лагідністю, що сприяло великому успіху в апостольській праці. Його твори, а особливо «Філотея» та «Теотим» (трактат про ласку Божу ), належать до класичних аскетичних праць. Тут він описує дух правдивої побожності, проте не як зовнішнього представлення чи сурової практики , як це було за старим звичаєм, а як постійне самовдосконалення себе в повній єдності з Отцем Небесним, одівши та підперезавши свій дух у святі Божі чесноти. Помер св. Франциск 28 грудня 1622 року в Ліоні. 24 січня був похований в Аннесі. Він є покровителем преси і католицьких письменників.

МОЛИТВА
Святий Франциску Сальський, покровителю журналістів, будь для них взірцем i заступником. Випроси їм у Бога вірності принципам журналістської етики, щоб, передаючи інформацію, вони керувалися благом кожної людини. Нехай вони возлюблять істину, а не кар’єру; нехай шукають правди, а не сенсації. Нехай покликанням їхньої праці стане служіння Господу і ближньому, а не матеріальний зиск. Просимо за твоїм заступництвом, щоб кожен журналіст завжди був слугою Правди. Амінь.


АНТИФОН НА ВХІД

Буду дбати про Моїх овець, – говорить Господь, – * і поставлю над ними пастиря, що пастиме їх. * Я, Господь, буду їх Богом.

КОЛЕКТА
Боже, заради спасіння людей святий Франциск Сальський, єпископ, схотів стати всім для всіх; † вчини милостиво, щоб ми за його прикладом служили ближнім * і допомагали їм відчути Твою батьківську любов. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні. Амінь.

Опрацювала Зоряна Гладченко