slider-1 slider-4

Середа, 31 січня ( 2 Сам 24, 2,9-17; Пс 32 Мк 6, 1-6 )

Ісус вийшов попрямував до свого рідного краю, а за ним йшли слідом Його учні. А коли настала субота, Він почав навчати в синагозі. І багато хто слухав і дивувався, кажучи: «Звідки в Нього це? І що за мудрість дана Йому? І що за чудеса творяться Його руками? Хіба Він не тесля, не син Марії та не брат Якова, Йосії, Юди і Симона? Хіба не Його сестри серед нас?» І вони спокушалися через Нього. А Ісус їм відповідав, що пророк буває без пошани лише у своєму рідному краї, серед своїх рідних і у своєму домі. І не міг Він там жодного чуда зробити, тільки оздоровив декількох недужих, поклавши на них руки. І дивувалися їхньому невірству. Тож обх одив довколишні села, навчаючи.

Знаки присутності Бога в оточуючому нас світі є дуже виразні. Їх легко помітити в красі створеного світу, в іншій людині, а також в багатьох щоденних подіях. Для людей віри переповненою знаками є кожна свята Меса. Але, незважаючи на це, так багато з нас не вміє або не хоче відкрити близькості Бога. Тоді ми стаємо схожі на мешканців Назарета. Через брак віри в реальну присутність Бога, людина залишається сама зі своїм життям, зі своїми проблемами і турботами.

Св. ЙОАНА БОСКО, пресвітера (біл) Обов’язковий спомин

Святого Йоана Боско (1815-1888) весь світ знає як Дона Боско. Шанобливе звертання до священика «дон» стало його ім’ям, подібно як у Падре Піо чи Сестри Фаустини.

          Джованні народився в селі на півночі Італії, в дитинстві мав пророчий сон. Він бачив себе в гурті хлопців, одні з яких славили Бога, а інші хулили. Він кинувся захищати Ім’я Боже, та його спинив Чоловік, який сказав: «Не бійкою, а добротою і любов’ю ти маєш завоювати цих своїх друзів… Я дам тобі Вчительку, яка навчить тебе мудрості». Так Господь Ісус повчив святого ще в дитинстві, а Богородиця ціле життя була його Покровителькою.

          Джованні Боско став священиком у 26 років і працював у Турині, де багато бездомних підлітків шукали прожитку. По неділях Дон Боско збирав їх у церкві. Шукав приміщення, де б можна було з ними займатися, не порушуючи життя храму. Перший Ораторій (місце для молитви) постав на околиці Турина, у Вальдокко. Там хлопці опановували знання, ремесла, а найголовніше – вчилися жити вірою. Прикладами християнської педагогіки для Дона Боско були св.Альфонс Марія Лігуорі, св.Філіп Нері і св.Франциск Сальський. Навіть засноване ним згромадження не носить імені Дона Боско – вони звуться салезіанцями. Для доброго виховання Дон Боско вважав потрібною добру літературу, тому 1861 року заснував друкарню для дитячих книжок і брошурок, які частково й сам писав.

          Дон Боско не вимагав від своїх вихованців «очі звести в небеса» і вдаватися до якихось надзвичайних аскетичних практик «задля святості». Він казав, що св.Йосиф і Діва Марія не виконували нічого подібного, але все, що вони робили, власне й було виконанням волі Божої. Такий підхід до салезіанської аскези виніс до слави вівтаря самого Дона Боско, його наступника – Мікеле Руа, його вихованця Домініка Савіо, його колишнього вихованця Луїджі Оріоне, співзасновницю Дочок Марії Помічниці Вірних – Марію Домініку Маццарелло, єпископа Луїджі Версільйо і Калікста Караварьо – місіонерів і мучеників у Китаї.

          Дона Боско проголосив святим 1934 року Папа Пій ХІ, який був особисто з ним знайомий.

          В іконографії представлений як священик в орденському вбранні, часто – оточений дітьми та підлітками.

МОЛИТВА
О  святий Іван Боско, Ти що під час твого життя був живим виявом доброти Бога Отця, випроси мені, бажання вірно йому служити та ласку  про яку благаю цієї хвилини...
Через заступництво Пресвятої Богородиці Помічниці християн  випроси для мене а також і для моїх рідних спрагу справедливості, відвагу справжньої любові, витривалості у постанові будувати світ згідно Євангельського навчання.
Св. Іване Боско ти, що мав велике серце молися за нами.
Амінь

АНТИФОН НА ВХІД
Священики Твої, Господи, нехай одягнуться у справедливість, * святі Твої нехай возрадуються.

КОЛЕКТА
Боже, Ти покликав святого Йоана, пресвітера, стати отцем і вчителем молоді, † вчини, просимо, щоб ми, палаючи такою ж самою любов’ю, * дбали про спасіння ближніх і служили Тобі  самому. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

Опрацювала Зоряна Гладченко