slider-1 slider-4

 «Терпеливість не залишає страждання, але переносить його з досконалою радістю»

У понеділок 12 лютого 2018 року, під час ранкової Святої Меси, Папа Франциск звернувся до вірних у проповіді фрагментом Святого Письма, з послання апостола Якова, про терпеливість як чесноту, яка прямує вперед, яка виступає як відповідальність, яка втілена в Христі Спасителі. На завершення Святіший Отець просив за народ про терпеливість у випробуваннях словами апостола Якова.

читати текст повністю

Спільне служіння Євхаристії Папи та Патріарха Антіохійського

13 лютого 2018 року, в каплиці «Дому святої Марти», Папа Франциск та Блаженніший Юссеф Абсі разом звершували Святу Месу.

На початку Євхаристії Папа сказав кілька слів про апостольське сопричастя, а наприкінці літургії Блаженніший Юссеф від імені Синоду Мелхітської ГКЦ подякував Святішому Отцю за братерство й солідарність.

читати текст повністю

Загальна аудієнція та зустріч з паломниками

У середу, 14 лютого 2018 року, відбулася зустріч з паломниками на тему: «Вірую», «Вселенська молитва», 10-ої катехези, та зустріч із хворими. Ці заходи Святіший Отець поєднав, щоб усі учасники могли брати участь в катехезі слухання Божого слова, а на завершення побажав у Великому Пості зростати молоді у благодаті, хворим – жертвувати свої страждання, а подружжям «будувати сімю на скелі».

читати текст повністю

Попільна середа

Увечері 14 лютого 2018 року на Авентинському пагорбі Вічного Міста, Папа Франциск виголосив проповідь, в якій ключовими словами були: зупинись, поглянь і повернись.

Розпочалося богослужіння у бенедиктинській базиліці святого Ансельма, звідки покаянною ходою учасники пройшли до домініканської базиліки святої Сабіни, де звершувалася Свята Меса.

Попелом голову Єпископа Рима посипав кардинал Йозеф Томко, префект Конгрегації Євангелізації народів.

читати текст повністю

Апостольський Лист Motu proprio «Навчитись прощатися»

У четвер, 15 лютого 2018 року, було опубліковано Апостольський Лист, який стосується певних змін віку та зречень з деяких урядів, що випливають з папського призначення. Апостольський Лист Motu proprio «Навчитись прощатися» набуває чинності після публікації в щоденному виданні Апостольського Престолу «LOsservatore Romano».

читати текст повністю

Обличчя світу, чи не страждає від браку милосердної любові?

16 лютого 2018 року, Папа Франциск приймав членів Асоціації «Pro Petri Sede», яка діє в Бельгії, Люксембурзі то Голландії, збираючи пожертви для потреб Апостольської Столиці. Святіший Отець подякував, та заохотив у молитві за нужденних, за молодь, та за покликання до священства.

читати текст повністю

«Чотиридесятниця є часом духовних змагань»

18 лютого 2018 року, у своїй промові перед молитвою «Ангел Господній», звертаючись до прочан, які зібрались на площі, Святіший Отець процитував фрагмент з Євангелія від Марка ( Мк. 1, 12-13), та наголосив, щоб ми не піддавались спокусам, фальшивим цінностям, а навертались, перемінювались та залишались вірними Божому Слову. Папа закликав юнаків та дівчат брати участь в передсинодальній зустрічі з молоддю, а на завершення звернувся до вязнів, щоби вірили у милосердя Господа та невпинне прощення.

читати текст повністю

Опрацювала Зеновія Щербініна, за матеріалами radiovativa.va