slider-1 slider-4

 

Четвер, 22 лютого (1 Пт 5, 1-4; Пс 23/22/; Мт 16, 13-19)

Читання святого Євангелія від Матея
Того часу, прийшовши в околиці Кесарії Филипової, Ісус звернувся до своїх учнів, запитуючи: «За кого люди вважають Сина Людського?» Вони відповіли: «Одні – за Йоана Хрестителя, другі – за Іллю, інші – за Єремію або за одного з пророків». Каже їм Ісус: «А ви Мене за кого вважаєте?» У відповідь Симон-Петро промовив: «Ти є Христос, Син Бога живого!» А Ісус відповів йому і сказав: «Блаженний ти, Симоне, сину Йонин, бо не тіло і кров тобі це відкрили, а Мій Отець Небесний. І Я тобі кажу, що ти є Петро; і на цій скелі Я збудую свою Церкву, і брами аду не переможуть її. Я дам тобі ключі Царства Небесного: і те, що ти зв’яжеш на землі, буде зв’язане на небесах; і те, що ти розв’яжеш на землі, буде розв’язане на небесах».
Слово Господнє

Святий Петро був одним із дванадцяти апостолів, яких Ісус Христос, Божий Син, особисто покликав наслідувати Його і проголошувати Добру Новину. Петро народився у Витсаїді (поселенні у Сирії, частина тогочасної Римської імперії). Він був сином єврейського рибалки Йони. До зустрічі з Ісусом займався рибальством разом із братом Андрієм. Його перше імя Симон, або Шимон (згадується у Новому Завіті), а Петром (Скелею) його назвав Ісус, обіцяючи збудувати на ньому, як на міцному камені свою Церкву й дарував ключі Царства Небесного. Їх символізують два схрещених ключа на гербах римських пап, Святого Престолу, держави Ватикан. У європейському іконописі, живописі, скульптурі й геральдиці вони алегорично уособлюють Петра, його владу або владу права, яку дав апостолу Петру Божий Син.

Апостола Петра називають першим спадкоємцем Святого Престолу після Христа. Апостол Петро, як один найближчий учень, супроводжував Господа під час Його проповідування, був свідком Преображення на горі Тавор, брав участь у Тайній вечері, бачив молитву Ісуса у Гетсиманському саду та Його ув’язнення, а згодом свідчив про Його воскресіння. Разом із іншими учнями прийняв Святого Духа під час П’ятидесятниці. Після вознесіння Господа апостол Петро проповідував Слово Боже в різних країнах і при цьому здійснював великі чудеса: воскрешав мертвих, зцілював хворих і немічних. З великої любові до Христа помер святий Петро у Римі, за правління імператора Нерона, мученицькою смертю на хресті вниз головою.

На прикладі Петра можна побачити, як перші можуть стати останніми, а останні – першими. Петро – великий проповідник Христа, подорожуючи багатьма містами та країнами світу, сіяв живе Слово Боже, був пастирем багатьох навернених в імя Господа Нашого Ісуса Христа. Його вшановують усі християнські Церкви, а основне місце вшанування – Собор Святого Петра в Римі. Католицька церква обґрунтовано визнає владу Римського єпископа наступництвом апостола Петра.

Молитва

Милосердний Боже, очищуй мене і зміцнюй своєю благодаттю, щоб я з довірою прийняв Євангеліє Твого Сина Господа Нашого Ісуса Христа і поклонявся Йому в Дусі Святому та правді. Амінь

Опрацювала Зоряна Гладченко