slider-1 slider-4

 П’ять років понтифікату

Минуло 5 років після того, як аргентинського кардинала єзуїта Хорхе Маріо Бергольйо обрали Папою, наступником св. Петра. Ця подія відбулася у середу, 13 березня 2013 року. За ці роки свого понтифікату Папа Франциск видав 2 енцикліки, 2 Апостольські адгортації, 23 Апостольських листи Motu proprio, а також було багато зустрічей та виїздів. Відкритість на людей, простота, - так можна коротко сказати про нашого Папу Франциска.

читати текст повністю

Молитва «Отче наш» та обряди Причастя

Саме такою була тема загальної аудієнції під час катехитичних навчань Папи Франциска, у середу 14 березня 2018 року, на площі св. Петра у Ватикані. Святіший Отець наголошував на тому, що молитва, якої навчив Ісус та святе Причастя дуже глибоко пов’язані. Молячись, ми звертаємось до нашого Небеснего Батька так, як звертався й молився сам Ісус, звертаючись до Отця: «Авва – Отче», ми також повинні пам’тати, що у Євхаристійному хлібі перебуває сам Христос Відкупитель, який віддав за наше спасіння своє життя. Тому найкращим приготуванням до Євахаристії, зокрема до св. Причастя, є Господня молитва.

читати текст повністю

Для заступницької молитви потрібні: мужність, сміливість, терпеливість

15 березня 2018 року, у каплиці Дому Святої Марти, Папа Франциск проголосив проповідь, тематикою якої була: витривалість в заступницькій молитві за конкретну особу. Саме цього навчає нас Святе Письмо, що у Книги Вихід вказує на Мойсея, який витривало молиться і просить в Бога за свій народ, – саме таку молитву вислуховує Господь – щиру і витривалу.

читати текст повністю

Священники повинні як радіти, так і співстраждати з іншими

На це звернув увагу Святіший Отець на зустрічі зі священниками та семінаристами з папських колегій Риму, яка відбулася 16 березня 2018 року. На зустрічі Папа Франциск відповів на п’ять запитань, що стосувались священицької формації та духовності:

  1. як поєднати священниче служіння з покорою;
  2. значення розпізнання на дорозі духовного життя;
  3. як зберегти інтегральну рівновагу священика протягом всього життя;
  4. якою повинна бути духовність дієцезіального священика;
  5. стосовно постійної формації священика.

читати текст повністю

Папа Франциск на площі перед храмом Отця Піо.

17 березня 2018 року Папа Франциск прибув до Сан-Джовані-Ротондо, де на площі того міста перед храмом Отця Піо Святіший Отець відслужив Святу Месу. Темою проповіді стали слова: «молитва, незначність, мудрість». Отець Піо був «апостолом сповідальниці», через прощення та примирення наближував людей до Господа.

читати текст повністю

«Зерно пшениці», перед молитвою «Ангел Господній»

18 березня 2018 року Папа Франциск у катехезі до Євангелія Йоана вказував на Ісуса, який страждає на хресті. Вдивляючись у Його муку чи розуміємо скільки Ісус вистраждав за нас. Бути «зерном пшениці», «втрачати життя», - це також стосується Його учнів, це дорога до нового і вічного життя. А втрачати життя означає безкорисливо виходити на зустріч людині, зокрема тій найостаннішій, це чинити діла милосердя, як для тіла, так і для душі.

читати текст повністю

Опрацювала Зеновія Щербініна, за матеріалами radiovaticana.va