slider-1 slider-4

 

Свята Терезо Бенедикто від Хреста, просимо Тебе випроси нам віри у силу Святого Духа, який перетворює немічне у сильне і з непридатного робить своє знаряддя. Випроси, щоб ми ніколи не засумнівалися Його Милосердній Любові, яка може змінити нас. Нехай наше безсилля і гріховність не стануть ніколи причиною зневіри, знеохочення чи розпачу. Нехай ми будемо Його знаряддям. Молися, щоб Святий Дух сповнив нас жагою Істини. Нехай пізнаємо її у Його Світлі і звершуємо у Його Силі до останнього подиху на славу Отця, Сина і Святого Духа та честь Пресвятої Діви Марії. Амінь.

Едита Штайн народилася 12 жовтня 1891 р. у Вроцлаві, в релігійній єврейській родині, останньою з одинадцяти дітей. Коли вона мала два роки, помирає її батько. Вихованням дітей займається мати. Попри те, що сім’я була дуже релігійна, у віці 20 років Едита вважала себе атеїсткою.

1911 р. закінчує з відзнакою середню школу і починає вивчати філософію у Вроцлаві. Маючи глибокі інтелектуальні здібності, Едита з нічим не погоджувалася, доки сама це не дослідила і не перевірила. Саме тому вона так наполегливо все своє життя шукала правди. «Пошук правди був моєю єдиною молитвою», – напише пізніше.

Захоплюється лекціями Едмунда Гусерля і починає писати докторську працю, проте роботі перешкодила Перша світова війна. Едита допомагала пораненим в рамках діяльності Червоного Хреста. Згодом навчає у Вроцлавській гімназії. Під впливом феноменологічної школи Гусерля, все більше і більше присвячувала себе філософії і 1917 року захистила докторську працю.

Завдяки зустрічі з Марксом Шілером, вона вперше ознайомилася з католицькою вірою. 1921 р., прочитавши автобіографію св. Терези Авільської, Вчителя Церкви, навертається до Господа і хоче належати до Католицької Церкви. Едита за одну ніч прочитала життєпис святої та зрозуміла, що вона знайшла те, що завжди шукала – правду – Бога та Його милосердя.

1 січня 1922 р. охрестилася і приступила до Святого Причастя та отримала ім’я Тереза. 1923 р. прийняла таїнство Миропомазання. Відтоді вона багато часу присвячувала молитві, даючи обітницю чистоти, і жила майже чернечим життям. Також провела дослідження філософії св. Томи Аквінського, стараючись пояснити елементи його містики з погляду феноменології.

1933 року переїхала до Кельну і вступила до кармелітського монастиря. Вона ревно переживала страждання Христа, тому взяла собі чернече ім’я Бенедикта від Хреста. В монастирі почала писати свій теологічний твір «Знання Хреста», який не закінчила.

2 серпня 1942 р., під час масового арешту євреїв, її арештували в Голандії разом із сестрою Розою. Загинули вони 9 серпня 1942 р. в Аушвіц у газовій камері.

Папа Йоан Павло ІІ беатифікував її 1 травня 1987 р., 11 жовтня 1998 р. – канонізував, а за рік оголосив покровителькою Європи.

Джерела:

1. ŚWIĘCI na każdy dzień. Kielce, 2006 с. 566-568

2. https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/08-09a.php3

3. https://bpc.org.ua/svyati-chun-karmelitiv/svyata-tereza-benedukta-vid-hresta-edita-shtajn-n-uchutel-cerkvu/

Опрацювала Софія Сагайдачна