slider-1 slider-4

Господи, просимо Тебе за заступництвом святого Яцека, щоб ми могли, як і він проповідувати Твоє слово, прагнучи осягнути вічне життя, та бути відважними Твоїми послідовниками. Через Христа Господа нашого. Амінь.

Св. Яцек, походив зі шляхетського роду Одровонжів. Народився він у Каменю-Шльонському, приблизно 1200 р. Згодом був настоятелем Краківської, а 1218 р., разом з єпископом Іво, супроводжував його дорогою до Рима.

У Вічному місті він зустрівся зі св. Домініком, та вступив до його монастиря, разом з товаришами: Чеславом та Германом. 1219 р. св. Домінік відіслав його до Польщі. Дорогою св. Яцек заснував у Каринтії, монастир. А 1223 р., разом з отцем Генріком з Морав, започаткував у Кракові монастир домініканців біля храму Пресвятої Трійці. 1225 р. прибув до Гданська, а потім вирушив на місії до Києва, де перебував 4 роки. Він був також і в Прусії. 1238 р. повернувся до Гданська.

Помер у Кракові 1257 р. Папа Климент XVIII канонізував його 1594 р. Св. Яцека, почитають, як засновника польської провінції домініканців.

Джерело: Święci na każdy dzień, Kielce 2006, с. 593.

Опрацювала Софія Сагайдачна