slider-1 slider-4

 

Боже, утішителю засмучених, Ти милостиво прийняв материнські сльози святої Моніки

й дарував навернення її синові Августину; допоможи нам, за їхнім заступництвом

оплакувати наші гріхи тат зазнати благодаті Твого пробачення.

Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Святий Августин народився 13 листопада 354 р. у Тагасті в Африці. Його мати – свята Моніка була ревною християнкою і навчала дітей правд віри, батько Патрицій був поганином. Августин був дуже здібним, багато навчався, водночас вів розгульне життя. Він любив класичну латинську літературу, зокрема захоплювався Вергілієм. Шукаючи правди про світ і людину, вступає до маніхейської секти. Усі ці роки його мати Моніка не переставала молитися про навернення сина.

384 р. Августин зустрічається в Мілані зі святим Амбросієм, єпископом. Під впливом його проповідей і читання Послань святого Павла Августин навертається, 387 р. приймає таїнство Хрещення і згодом повертається додому. 397 р. стає єпископом-помічником Гіппони, а після смерті єпископа Валерія, очолює дієцезію. Він організовує своєрідну семінарію, і водночас ефективно бореться з численними єресями: маніхейством, донатизмом, пелагіанством.

Святий Августин написав багато визначних теологічних праць, серед яких значне місце займає його автобіографічний твір «Сповідь», збереглися також його проповіді і листи. Є найвидатнішим теологом перших століть християнства.

До самого кінця свого життя, незважаючи на хворобу, св. Августин працює для добра Церкви з любові до ближніх. Помирає 28 серпня 430 р. у віці 76 років. Його мощі спочивають у Павії (Італія).

Джерело: Święci na każdy dzień, Kielce, 2006, с. 614-617; Щоденно з Богом, Одеса 2018, с. 875.

Опрацювала Софія Сагайдачна